![]() Maria J. Reigosa del Blanco | |
Hon använder sig av den unika behandlingsmetoden – thermo-stimulas med maskinen Tei-System. Behandlingen hjälper de som vill bli smala och förstärka sina muskler utan någon som helst fysisk ansträngning. Även de personer som har ont i kroppen och har svårt att motionera själva behöver träna sina muskler. Denna behandling passar alla typer av människor som av olika anledningar inte vill eller kan gå till ett vanligt gym eller kanske bara behöver få hjälp med att komma igång att träna! En behandling på 45 minuter motsvarar upp till 4 timmars aerobic pass, vilket betyder att träningen är oerhört effektiv trots att du ligger ner och slappnar av.
Eftersom det funnits ett stort behov av just denna typ av behandling, har New Body snabbt blivit en succé och Patricia har nu därför utökat personalen.
Patricia har anställt en spansk tjej, Maria J. Reigosa del Blanco. Hon är född i Miami men har bott hela sitt liv i Fuengirola. ”Jag intervjuade många personer innan jag bestämde mig för María. Hon är otroligt serviceminded och jätte-bra på att ta hand om kunderna, i alla avseenden. Dessutom anser jag att det är viktigt att ha en spansk medarbetare när man driver ett företag i Spanien”, berättar Patricia. Marías främsta uppgifter är att informera de spansk- och engelsktalande kunderna om behandlingarna, sköta för- och efterarbetet samt ansvara för delar av administrationen på New Body. Patricia och Maria önskar både gamla och nya kunder varmt välkomna till New Body.
![]() New Body i Fuengirola |
Hälsa & Skönhet | April 2008
| E-mail adresse | Tilmeld · Sänd till en vän |












